ΔΩΡΕΑΝ RAPID TESTS ΕΟΔΥ: ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΙΕΝΕΡΓΟΥΝΤΑΙ ΣΗΜΕΡΑ 02/11/21


1 λεπτά ανάγνωσης

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: Η έκδοση ψηφιακής βεβαίωσης αποτελέσματος για τους διαγνωστικούς ελέγχους COVID-19 πραγματοποιείται από το gov.gr, στην υπηρεσία «Βεβαίωση αρνητικού διαγνωστικού ελέγχου κορωνοϊού COVID-19». Η σύνδεση με τη συγκεκριμένη υπηρεσία απαιτεί τους προσωπικούς κωδικούς πρόσβασης στο taxisnet. Για τους μη εμβολιασμένους πολίτες η ψηφιακή βεβαίωση αρνητικού αποτελέσματος από το gov.gr είναι διαθέσιμη μόνον εφόσον ο έλεγχος έχει πραγματοποιηθεί σε ιδιωτικό διαγνωστικό κέντρο. Περισσότερες πληροφορίες εδώ και εδώ

  1. Δ. Αμαρουσίου, Πλατεία Ευτέρπης (ΗΣΑΠ), 09:00 -15:00
  2. Δ. Πειραιά, Πλατεία Κανάρη, Πασαλιμάνι, 09:30 -15:00
  3. Δ. Αλίμου, Καλαμακίου και Ποσειδώνος (δημοτικό parking στο ύψος της πεζογέφυρας), 09:30 -15:00
  4. Δ. Διονύσου, Ηρώων Πολυτεχνείου και Κοιμήσεως Θεοτόκου, Άγιος Στέφανος, 09:00 -15:00
  5. Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος, Ίλιον, 09:00 -15:00
  6. Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο, Στρ. Καραϊσκάκη 138 & Ευπαύλεως, Χαϊδάρι, 09:00-15:00
  7. Δ. Ελευσίνας, Πολιτιστικό Κέντρο Κίμωνος & Παγκάλου, (απέναντι από Εκκλησία Αγίου Γεωργίου), 09:30-15:00
  8. Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 08:30-20:30.
  9. Δ. Πυλαίας, Α ΚΑΠΗ, Πολυτεχνείου 11, έναντι αστυνομικού τμήματος, 09:30 – 15:00.
  10. Δ. Καλαμαριάς, εντός δημοτικού θεάτρου, οδός Χηλής και Τριπόλεως 12, 09:30-15:00.
  11. Δ. Θερμαικού, ΚΑΠΗ Μηχανιώνας, Μάρκου Μπότσαρη, 09:30-14:30
  12. Δ.Παύλου Μελά, στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. στρατού 37, 09:30-15:00
  13. Δ. Ωραιοκάστρου, Α ΚΑΠΗ Ωραιοκάστρου, Τραπεζούντος 31, 09:30-15:00.
  14. Δ.Λαγκαδά, Κέντρο Κοινότητας του Δήμου Λαγκαδά, πλησίον δημαρχείου, 09:30-15:00
  15. Δ. Νεάπολης-Συκεών, δημοτικό κατάστημα Αγ. Παύλου, Ηπείρου 9, 09:30-15:00
  16. Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 9:00 – 15:00.
  17. Άνω Πόλη, 7ο Παράρτημα ΚΑΠΗ Θεσσαλονικης, Ακροπόλεως 14, 9:00 – 15:00.
  18. Κάτω Τούμπα, 8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Αρτάκης 9, 9:00 – 15:00.
  19. Τριανδρία, 14ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Ηρώων 4, 9:00 – 15:00.
  20. Χαριλάου, 6ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Νούκα Στέφανου 10, 9:00 – 15:00.
  21. Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.
  22. Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.
  23. Αιτωλοακαρνανία,Αγρίνιο, Κοινότητα Αγίου Κωνσταντίνου, 08:30 – 11:30
  24. Αιτωλοακαρνανία,Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 08:30 -13:30
  25. Αιτωλοακαρνανία, Μεσολόγγι, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-14:30
  26. Αιτωλοακαρνανία, Ναύπακτος,  Iδρυμα Τσώνη, 09:00-14:00
  27. Άνδρος, Κ.Υ. Άνδρου 09:00 – 17:00
  28. Άνδρος, Μπατσί (πλησίον ΚΕΠ) 10:00-16:00
  29. Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, Άργος, 09:00-15:00
  30. Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00
  31. Αργολίδα, Κοινοτικό Γραφείο Σκαφιδακίου, Σκαφιδάκι, ,09:30-11:30
  32. Αργολίδα, Κοινοτικό Γραφείο Σταθαίικων, Σταθαίικα, 12:30-14:30
  33. Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-14:00
  34. Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-13:00
  35. Αρκαδία, Πλατεία Μεγαλόπολης, 9:30-14:00
  36. Άρτα,Πλατεία Εθνικής Αντίστασης, 09:00-13:00
  37. Άρτα, Δημαρχείο Άρτας, 08:00-14:30
  38. Αχαΐα, Πάτρα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο, Ρήγα Φεραίου 58, 08:30-20:30
  39. Αχαΐα, Πάτρα, πλατεία Γεωργίου Παπανδρέου, 09:00-14:30
  40. Αχαΐα, Αίγιο, Κέντρο Υγείας Αιγίου, Οίκημα Μάνας και Παιδί, 09:00-15:00
  41. Βοιωτία,Κ.Υ.Θήβας, Κάδμου 47,Θήβα, 9:00-15:00
  42. Βοιωτία,Αίθουσα Συνεδριάσεων στο Δημαρχείο Ορχομενού,Ορχομενός,09:00-13:30
  43. Βοιωτία,Αίθουσα Συνεδριάσεων στα Πέτρινα Κτίρια Δήμου Αλιάρτου,Αλίαρτος, 09:00-14:00
  44. Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ ,Ζιάκα 23, 08:30-15:30
  45. Γρεβενά, Δεσκάτη, Κεντρική Πλατεία, 10:30-12:30
  46. Δράμα, Κέντρο Ενημέρωσης Δράμας, πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00
  47. Δράμα, Κοινότητα Λευκογείων, 09:00- 13:30
  48. Δράμα, Κοινότητα Μικροκλεισούρας, 09:30 – 13:30
  49. Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:00-16:00
  50. Έβρος, Κοινότητα Αγριανής Έβρου 09:30-11:30
  51. Έβρος, Νομαρχείο Αλεξανδρούπολης, Σουλίου 2, 09:00-14:00
  52. Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευρυπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:00 – 16.00
  53. Έβρος, ΚΑΠΗ Δικαίων Ορεστιάδας, 10:00 – 12.00
  54. Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00
  55. Έβρος, Οικισμός Αλώνια, 10:30 – 14:00
  56. Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού , Λιμένας, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:00 – 14:00
  57. Εύβοια, Χαλκίδα, ΚΤΕΛ Χαλκιδας, 09:00 – 15:00
  58. Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-13.00
  59. Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ, 09:00-15:00
  60. Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00
  61. Ηλεία, Βάρδα, Δημαρχείο Βάρδας, Πολυτεχνείου 2, 09:00-14:30
  62. Ηλεία, Ζαχάρω, Πνευματικό Κέντρο Ζαχάρως, 09:00-14:30
  63. Ημαθία, ΚΑΠΗ Αλεξάνδρειας, Πλατεία Σιδηροδρομικού Σταθμού, 09:00-15:00
  64. Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00
  65. Ημαθία, Κοινοτικό Κατάστημα Επισκοπής, Επισκοπή Νάουσας, 09:00-15:00
  66. Ημαθία, Κοινοτικό Κατάστημα Αγίου Γεωργίου Βέροιας, 09:00-15:00
  67. Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00
  68. Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00
  69. Ηράκλειο, Isobox – Προαύλιος χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-15:00
  70. Ηράκλειο, Κλειστό Γήπεδο Αρκαλοχωρίου, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 08:00-09:00
  71. Ηράκλειο, Γαρίπα, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 09:00-10:00
  72. Ηράκλειο, Δραπέτι, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 11:00-12:00
  73. Ηράκλειο, Πάρτιρα, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 12:30-13:30
  74. Ηράκλειο, Καλό Χωριό, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 14:00-15:00
  75. Ηράκλειο, Γάσι, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 09:00-10:00
  76. Ηράκλειο, Άνω Πούλια, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 11:00-12:00
  77. Ηράκλειο, Κάτω Πούλια, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 12:30-13:30
  78. Ηράκλειο, Λευκοχώρι, Δ. Μινώα Πεδιάδος, 14:00-15:00
  79. Θάσος, Κ.Υ. Πρίνου, 08:00-14:00
  80. Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00
  81. Θεσπρωτία, Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00
  82. Ικαρία, Κέντρο  Υγείας Ευδήλου   9:00 – 16:00
  83. Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00
  84. Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00
  85. Ιωάννινα, Κεφαλόβρυσο (Δημαρχείο) 10:00-13:00
  86. Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας (Αίθουσα Νικόλαος Μάρτης), 09:00-15:00
  87. Καβάλα, Κ.Υ. Χρυσούπολης, 08:30-15:30
  88. Καβάλα, ΚΑΠΗ Ελευθερούπολης, 10:00 – 14:00
  89. Κάλυμνος, Κεντρικός Λιμένας, 09:00-17:00
  90. Λέρος, Δημοτικό Κτήριο ΔΟΝΑ, 09:00-15:00.
  91. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Καρδίτσας (Πλατεία Ελευθερίας), 08:00-16:00
  92. Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00-14:00
  93. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρώων Πολυτεχνείου 12, 10:00-14:00
  94. Καρδίτσα, Τ.Κ. Ματαράγκας Δήμου Σοφάδων, Κοινοτικό Γραφείο, 09:00-13:00
  95. Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30
  96. Καστοριά, Άργος Ορεστικό, 09:30 – 11:30
  97. Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο , Μάντζαρου 5, 09:00-14:00
  98. Κέρκυρα, Ιατροχειρουργική Εταιρεία, Σκαραμαγκά 4, 09:00-14:00
  99. Κεφαλληνία, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου 4, 08:00-16:00
  100. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον Πανεπιστημίου, 08:30-13:00
  101. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κιάτου, Γ. Γεννηματά 2, 09:30-13:30
  102. Κως, οδός υγείας,παιδική χαρά Πασανικολάκη, 8:00-15:00
  103. Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελίστριας 89, 10:00-15:00
  104. Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 8:00-16:00
  105. Λακωνία, Νοσοκομείο Μολάων, 9:30-13:30
  106. Λάρισα,           Κεντρική Πλατεία  / Μπροστά στο Δημαρχείο       08:00-15:30
  107. Λάρισα,           Πλατεία ΟΣΕ 08:00-15:30
  108. Λάρισα,           Δημοτικό Ωδείο/Αίθριο         08:00-15:30
  109. Λάρισα,           Φάρσαλα /Είσοδος Δημαρχείου        09:00-12:00
  110. Λάρισα,           Πλατεία Αγιάς /Δίπλα από Τα Γραφεια Του Κυνηγετικου Συλλογου            09:00-12:00
  111. Λάρισα,           ΚΤΕΛ – Γεωργιάδου  08:00-15:30
  112. Λάρισα,           Ε’ ΚΑΠΗ Κάρλας & Λαζαρίδων/Άγιος Γεώργιος     08:00-15:30
  113. Λάρισα,           Γ΄ ΚΑΠΗ Αγίου Κωνσταντίνου/ Ηρώων Πολυτεχνείου & 23 Οκτωβρίου            08:00-15:30
  114. Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00 – 17:00
  115. Λασίθι, Δημαρχείο Ιεράπετρας, 10:00 – 14:00
  116. Λέσβος, Πηγή, 10:00-15:00
  117. Λέσβος, ΚΥ Μυτιλήνης,  08:30-15:45
  118. Λευκάδα, ΚΑΠΗ, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:30
  119. Λευκάδα, Περιφέρεια Λευκάδας, κεντρική είσοδος, Αντωνίου Τζεβελέκη 1, 10:00-11:00
  120. Λήμνος, Παλαιό θυρωρείο- Γενικό Νοσοκομείο Λήμνου, Ηφαίστου 1, 08:45 – 14:45
  121. Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγίου Βασιλείου Δήμου Βόλου, Χατζηαργύρη & Τριανταφυλλίδη 08:00-16:00
  122. Μαγνησία, Παραλία Βόλου,Έναντι Πανεπιστημίου,08:00-14:00
  123. Μαγνησία, Μεταξουργείο,Καραμπατζάκη και Αναπαύσεως, 08:00-14:00
  124. Μαγνησία, Aγίου Τρύφωνος 2 (Έναντι Κ.ΥΓΕΙΑΣ),Αλμυρός 08:30-13:30
  125. Μαγνησία, Σταθμός ΟΣΕ, Αγριά, 08:00-14:00
  126. Μαγνησία, Πλατεία Αγ.Κυριακής,Τρίκερι, 10:00-13:00
  127. Μεσσηνία, Καλαμάτα –  Αίθουσα “Αλέξ. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30.
  128. Μεσσηνία, Κυπαρισσία, Isobox Νοσοκομείου,  09:30 – 14:30.
  129. Μεσσηνία, Μεσσήνη, Αίθουσα ΚΑΠΗ Δήμου. 08:30 -15:00.
  130. Μεσσηνία, Πύλος, Isobox Κέντρου Υγείας. 09:30 – 14:30.
  131. Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00
  132. Ξάνθη, Πολύσιτος, 10:00-13:00
  133. Πάρος, Ιατρείο Κώστος, 07:30-08:30
  134. Πάρος, Πλατεία Νάουσας, 09:00-14:00
  135. Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό κέντρο Πάτμου, Πάτμιον 08:00-16:00
  136. Πέλλα,  Δημαρχείο Γιαννιτσά, Χατζηδημητριου & Εθν. Αντίστασης, 8:00-16:00
  137. Πέλλα, Ξενιτίδειο, Λεωφόρος Ξενιτίδη 7, 10:00-14:00
  138. Πιερία, Drive Through Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-14:30
  139. Πιερία, ΚΥ Λιτοχώρου, 09:00-14:00
  140. Πρέβεζα, Αίθουσα Λιμενικού Ταμείου, Ελ.Βενιζέλου 20, 09:00-14:00
  141. Πρέβεζα, Δημαρχείο Φιλιππιάδας, Φιλιππιάδα, 09:00-12:00
  142. Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Αγ.Κωνσταντίνου, Ηγ.Γαβριήλ,Ρέθυμνο, 09:00-14:00
  143. Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Αγ.Γεωργίου,Καλλιθέα, 09:00-14:00
  144. Ροδόπη, Δημοτικό κτίριο Βενιζέλου , Βενιζέλου 51, Κομοτηνή, 09:00-14:00
  145. Ροδόπη, Κομοτηνή, Γενική Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας, Υψηλάντου και Συμεωνίδη γωνια, 10:00-15:00
  146. Ροδόπη, Βασιλείου Κουτουμάνη, Σάπες, 09:00 – 14:00
  147. Ρόδος, Πλατεία Κύπρου, 09.00-14.30
  148. Ρόδος, Παλαιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00
  149. Σάμος, Isobox Κέντρου Υγείας Καρλοβάσου 08:00-14:00
  150. Σάμος, Isobox Γενικού Νοσοκομείου Σάμου 08:30-14:00
  151. Σάμος, Πλατεία Βαλασκατζη, Καρλόβασι, 10:00-13:00
  152. Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30
  153. Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου,08:00-14:30
  154. Σύρος, Ερμούπολη, Αθλητικό κέντρο Δ. Βικέλας, 9:00-15:00
  155. Τήνος, Κ.Υ. Τήνου 09:00 – 17:00
  156. Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού,07:30-13:30
  157. Τρίκαλα, Πλατεία Καλαμπάκας,08:00-11:00
  158. Τρίκαλα, Πλατεία Φαρκαδόνας, 08:00-11:00
  159. Τρίκαλα, Ε’ Καπη Τρικάλων, 11:00-15:30
  160. Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00-15:00
  161. Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμίας, Χώρος Εκδοτηρίων, Λαμία, 09:00-14:00
  162. Φθιώτιδα, Πλατεία Ελευθερίας, Λαμία, 09:00-13:00
  163. Φθιώτιδα, Κοινότητα Υπάτης, Κεντρική Πλατεία, Δήμος Λαμιέων, 09:00-11:00
  164. Φθιώτιδα, Κοινότητα Μοσχοχωρίου, Κεντρική Πλατεία, Δήμος Λαμιέων, 11:30-13:30
  165. Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Στυλίδας, Δήμος Στυλίδας, 09:00-12:30
  166. Φλώρινα,  Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:00-14:30
  167. Φωκίδα, Άμφισσα,Πνευματικό Κέντρο,08.00-14.00
  168. Φωκίδα, Γαλαξίδι,Κιόσκι,09.00-13.00
  169. Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30
  170. Χαλκιδική, Δημαρχείο Ιερισσού, Ιερισσος, 09:00-15:00
  171. Χαλκιδική, Πολιτιστικό κέντρο Ορμύλιας, Ορμύλια, 09:00-15:00
  172. Χανιά, Αίθριο Δημαρχείου Χανίων, 09:00-14:30
  173. Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη, 09:30-14:00
  174. Χίος, Πλατεία Βουνακίου, 08:30-14:00